O nás

Rády si povídáme, tvoříme a hrajeme si s dětmi... Jsme matky, jako každé jiné . Naše herna vyniká prostorností, širokým výběrem hraček a kuchyňkou, kde si můžete udělat třeba kafe. Chybí ti společnost nebo chceš uniknout stereotypu? Pak jsme tu přesně pro Tebe!

MC Žirafa založil v roce 2007 Dům dětí a mládeže ve Šternberku. V roce 2008 vzniklo občanské sdružení MC Žirafa Šternberk, které ve spolupráci s Domem dětí a mládeže dál pokračuje ve své činnosti.

Mateřské centrum nabízí jedinečnou příležitost pro maminky na mateřské dovolené. Je to místo, kde se maminky s malými dětmi setkávají, zúčastňují se různých programů, samy se aktivně podílejí na vytváření programu. Mateřské centrum nabízí aktivity, které maminkám umožní vyjít z izolace a zničujícího stereotypu, kam se celodenní péčí o dítě dostávají. Maminky se aktivně podílí na programech, udržují si profesní orientaci, posilují své sebevědomí, nalézají nové přátele, získávají nové organizační zkušenosti. Nezanedbatelná je výměna zkušeností mezi maminkami navzájem.

RECENZE

"Moc se nám tam s Nellinkou líbilo, příjemný kolektiv a spoustu dětiček ;-) Určitě se zase přijdeme podívat." Zuzana S.

"Vždycky jsme spokojené. Maruška se těší na dětičky a já jsem šťastná, že se tak vyřadí. Díky zato, že jste."

Jana Č.

"My přijdeme zase, parádní,malá je s dětma nejšťastnější :) Jeli jsme domů a celou cestu mlela "děti,děti,miminka" :) " Janča B.

"Velká spokojenost,malá se krásně v tom rušnu prospala:-))))))" Jana T.

Sportujeme i tvoříme

Co se programu týče, snažíme se střídat hudebně-pohybové činnosti s uměním výtvarným. Rádi zpíváme za doprovodu kytary a naší malé kapely složené z dětí, děláme opičí dráhy, rozcvičky, pohybové říkanky, či tvoříme s dětmi dle motivů aktuálního ročního období. O nadcházejícím programu se můžete vždy dočíst na naších fb stránkách: Mateřské centrum Žirafa.